Czym jest rekuperacja?

budynek

Rekuperacja to popularny w ostatnim czasie termin, jednak gdyż ta technologia relatywnie niedawno wtargnęła do naszych domów to nie każdy wie co mieści taki tajemniczy termin.

Rekuperacja jest procesem recyklingu temperatury z ciepłego powietrza ażeby je wtórnie zastosować. Zastosowanie rekuperatora, a zatem centrali wentylacyjnej z recyklingiem ciepła dopuszcza zmniejszenie zużycia energii na ogrzanie budynku. Docierające do aparatury ciepłe powietrze zostaje powtórnie wykorzystane do ogrzania wody bądź powietrza poprawiając obrachunek energetyczny.

Poza okresem grzejnym centrala wentylacyjna przyczynia się do znakomitej wentylacji wnętrz, a w trakcie jego trwania doprowadza do przyoszczędzenia na wydatkach za ogrzewanie powtórnie wykorzystując ogrzane powietrze. Ponieważ którymś z zajęć rekuperatora jest wentylacja lokum umożliwia on podtrzymać dogodniejszy mikroklimat wewnątrz wentylowanych wnętrz usuwając pył, alergeny, dwutlenek węgla oraz nieprzyjemne zapachy.

Układ rekuperacji jest droższy w zamontowaniu niż system grawitacyjny, jednak przy jego użyciu nie trzeba już ustawiać wentylacyjnych kanałów kominowych.
Innowacyjne rekuperatory dysponują automatyką, która potrafi zsynchronizować sprawność instalacji w zależności od trybu życia rezydentów. Dozwala to na podział poboru energii oraz stopnia hałasu w zależności od fazy dnia. Z zastosowaniem rekuperatora da się odzyskać wręcz 95% energii cieplnej, która bez niego znika z uwalnianym powietrzem. Obojętnie od wprowadzanego w budynku źródła ogrzewania (kocioł na węgiel albo na gaz, pompa ciepła itp.) wykorzystywanie centrali wentylacyjnej z recyklingiem temperatury pozwala na zaoszczędzenie na opłatach za opalanie.

Previous Entries Frezowanie komina